Aktualności

IX ZBLEWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

Jak co roku, 6 stycznia, kroczył  ulicami Zblewa Orszak Trzech Króli. I tym razem tradycji stało się zadość. Po uroczystej sumie odpustowej celebrowanej przez Ks. Proboszcza rozpoczęliśmy IX zblewski Orszak Trzech Króli. W czasie drogi kolędy grała orkiestra dęta. Królowie prowadzili orszak konno a za nimi podążali wszyscy uczestnicy. Przed rozpoczęciem marszu wszyscy mogli rozgrzać się gorącą herbatą i skosztować ciasta. W czasie orszaku występowały przedszkolaki oraz dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej. Orszak zakończył się pokłonem Trzech Króli i złożeniem darów Jezusowi leżącemu na sianku w stajence. Nad bezpieczeństwem czuwała straż pożarna i policja.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie a organizatorom za trud włożony w przygotowanie orszaku.
Już dziś zapraszamy za rok na jubileuszowy X ZBLEWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI.

Skip to content