V  niedziela  W i e l k a n o c n a   –  02.05.2021 AD

Serdeczne Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na nowe schody głównego wejścia do naszego kościoła parafialnego / malowanie wnętrza bytońskiej kaplicy.

Obecnie jesteśmy na etapie ustaleń z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

Zaraz po Mszy św. zapraszamy przed kościół na słodki kiermasz, ostatni w tym sezonie.
Życzymy smacznego w gronie rodzinnym!

Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła parafialnego:
– dzisiaj i jutro (3 maja) o 16.30; w dni powszednie o 18.00

– w bytońskiej kaplicy – dzisiaj i jutro o 11.00; w dni powszednie po Mszy św. Białego Tygodnia

Zachęcamy plenerowych nabożeństw majowych  przy Krzyżach i kapliczkach przydrożnych.

W poniedziałek – 3 maja – uroczystość Królowej Polski. Msze św. jutro wg planu niedzielnego.
Pamiętajmy wywiesić flagi narodowe i maryjne.

Biały Tydzień w bytońskiej kaplicy – jutro o 11.30; od wtorku do piątku o 16.30.

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

Zapraszamy na adoracja Najśw. Sakramentu do bytońskiej kaplicy w środę od 20.00 do 21.00.

I czwartek – spowiedź w Bytoni o 16.00, Msza św. o 16.30; w kościele parafialnym po wieczornej Mszy św. nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania duchowne z naszej parafii i adoracja Najśw. Sakramentu do 19.30.

I piątek – spowiedź w kościele parafialnym od 16.00.

CHORYCH z posługą sakramentalną odwiedzimy:
– w rejonie ks. proboszcza – w czwartek od 8.30
– w rejonie ks. Pawła – w piątek od 9.00

Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów modernizacji sal na parterze domu parafialnego.

W przyszłą niedzielę Róża Różańcowa pw. Świętej Rodziny na Mszy św. o 17.00 świętować będzie jubileusz 25 – lecia wspólnej modlitwy różańcowej.

Przygotowania do Mszy św. pierwszokomunijnej wg następującego planu:
– kl. IIIa – wtorek i czwartek o 16.30
– kl. IIIb – środa i piątek o 16.30

Dzieci podczas spotkania mają zasłonięte usta i nos.

Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i wieczorną Mszą św.

Zachęcamy do udziału we Mszy św. również w dni powszednie.

Serdeczne Bóg zapłać:
– Akcji Katolickiej za prowadzenie nowenny przed dniem św. Józefa Rzemieślnika

– korzystającym z transmisji Mszy św. a solidarnym z parafią i wpłacającym swą kolektę na rachunek bankowy parafii.

Kolejne miłe wiadomości:
– pod koniec kwietnia pomalowano ściany bytońskiej kaplicy i wymieniono kinkiety
– 18 maja (wtorek) świętować będziemy urodziny św. Jana Pawła II; stąd zapraszamy o godz. 20.00 przed pomnik św. Jana Pawła II, będziemy śpiewać pieśni i piosenki religijne, na zakończenie zaśpiewamy apel jasnogórski
– całodobowe Jerycho RÓŻAŃCOWE – 22 – 22 maja; rozpoczniemy w piątek po wieczornej Mszy św. i zakończymy w sobotę przed wieczorną Mszą św.
– w Piasecznie, w sobotę 29 maja, z ok. 3. rocz. peregrynacji Figury MB Piaseckiej w zblewskim dekanacie, o 20.30 prowadzić będziemy różaniec i modlitwę apelu   maryjnego; wyjazd do Piaseczna indywidualny
– a 2 czerwca MOST MODLITEWNY, już trzeci raz, połączy naszą parafię z pelplińskim seminarium.

Nowy numer Pielgrzyma zechcą prenumeratorzy odbierać po Mszy św. w zakrystii.

Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać również Pielgrzyma, a w środku kościoła kolejny  numer Parafianina.