XXVI niedziela zwykła – 25.09.2022 AD

Nowenna do św. Michała Arch. od poniedziałku do środy podczas rannej Mszy św. i 10 minut przed wieczorną Mszą świętą.

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o pokój w Ukrainie i na świecie.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego przy pomniku św. Jana Pawła II – w środę o 15.00, w ramach akcji Koronka na ulicach miast i wsi.

Adoracja Najśw. Sakramentu w bytońskiej kaplicy w środę od 20.00 do 21.00.

W czwartek uroczystość odpustowa ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła.

Suma odpustowa o 18.00. Okazja do spowiedzi od 17.30, posługiwać będą kapłani dekanatu.

Na sumie zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii świętej oraz wszystkim chętnym. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy do pierwszych ławek.

Zachęcamy do skorzystania z łask odpustowych!

Od  soboty, 1 października, zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową:
w kościele parafialnym:
– w dni powszednie – dzieci  w od poniedziałku do piątku – o 16.30
–  młodzież  i  dorośli  – o  6.30  i  17.30 – przed Najśw. Sakramentem
– w  niedzielę  –  o  16.00 – przed Najświętszym Sakramentem
– w  bytońskiej kaplicy:
– w niedzielę  –  o  11.00
– w dni powszednie – o 18.00

I sobota – po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.
Zachęcamy do praktyki pięciu pierwszych sobót miesiąca, do czego wzywa nas Matka Najświętsza w objawieniach fatimskich. Zapraszamy również wszystkich, którzy na Jasnej Górze kiedykolwiek zawierzyli się  Maryi Królowej Polski i pielgrzymowali na Jasną Górę.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w przyszłą niedzielę na sumie przyjmą chrzest, w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

W przyszłą niedzielę ojcowie oblaci po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze na rok 2023, pozyskując w ten sposób środki na działalność misyjną.

Pielgrzymka Apostolatu Modlitwy za Kaplanów Margaretka  odbędzie się w Pelplinie, w sobotę  8 października, o 10.00.

Za trzy tygodnie, w niedzielę 16  października, przeżywać będziemy XXII  DZIEŃ PAPIESKI  pod hasłem Blask prawdy.

Przed kościołami będzie prowadzona zbiórka pieniężna na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację utalentowanej a ubogiej młodzieży wsi i małych miasteczek.