I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021 AD

Poświęcenie medalików dzieci klas trzecich podstawówki, które przygotowują się do I spowiedzi i I Komunii świętej – dzisiaj na Mszy św. o 8.30.

RORATY w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty rano o 7.00; w bytońskiej kaplicy w czwartek o 7.45. Dzieci na roraty zechcą przynosić  lampiony.

Zapraszamy całe rodziny, wszystkie pokolenia na liturgię oczekiwania!

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o owocne przeżycie Adwentu w rodzinach naszej wspólnoty parafialnej.

ADORACJA Najświętszego Sakramentu w bytońskiej kaplicy w środę od 20.00 do 21.00.

Przed nami dni eucharystyczne grudnia:
I czwartek – spowiedź w Bytoni o 15.30, Msza św. o 16.00, a w kościele parafialnym po wieczornej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne za powołanych i o nowe powołania oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.30.
I piątek – okazja do spowiedzi od 16.00; na wieczornej Mszy św. uroczyste włączenie do Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa nowych członków, a po Mszy św. nabożeństwo  wynagradzające Bożemu Sercu
I sobota – po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

CHORCH z posługą sakramentalną odwiedzimy:
– w rejonie ks. proboszcza – w czwartek od 8.30
– w rejonie ks. wikariusza – w piątek od 8.30

Prosimy zgłaszać i innych chorych oraz osoby starsze do spowiedzi i Komunii św. bożonarodzeniowej. Odwiedzimy ich również w  I czwartek i w I piątek miesiąca.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w przyszłą niedzielę na sumie przyjmą chrzest, w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej.

Również w przyszłą niedzielę przed kościołami zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi za naszą wschodnią granicą.

W sobotę – 4 grudnia – przypada 60. rocz. śmierci naszego ziomka ks. gen. Józefa Wryczy oraz 10 rocz. odsłonięcia jego pomnika w Tucholi. Stąd Tuchola zaprasza na rocznicowe uroczystości. Więcej szczegółów w Parafianinie.

Bożonarodzeniowe świece Caritas możemy nabywać przy ołtarzu Serca Bożego.
Proponowana ofiara  minimalna za świecę  wynosi 8 złotych.

W związku z sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku dezynfekcji i zasłaniania ust i nosa w miejscach zamkniętych, również w kościele.

Nowy numer Pielgrzyma zechcą prenumeratorzy odbierać po Mszy św. w zakrystii.
Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać również Pielgrzyma, dwutygodnik W rodzinie  a w środku kościoła Parafianina.

Serdeczne Bóg zapłać:
– wszystkim, którzy minionej doby, u progu Adwentu, trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu
– wszystkim którzy włączyli się w prace synodalne odpowiadając na ankiety synodalne