V niedziela zwykła – 05.02.2023 AD

Zapraszamy na  wspólną  modlitwę różańcową  codziennie o 6.30

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za chorych w naszych domach, szpitalach, hospicjach.

ADORACJA Najświętszego Sakramentu:
– w bytońskiej kaplicy – w środę od 20.00 do 21.00

– w kościele parafialnym – w czwartek od 20.00 do 21.00

Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek po wieczornej Mszy św. w dolnej sali parafialnej.

W sobotę – 11 lutego – DZIEŃ CHOREGO. Stąd po rannej Mszy św. indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem chorych i cierpiących.

Spotkanie pielgrzymów udających się w lipcu na Bawarię i innych miejsc, celem podpisania indywidualnych umów z Biurem Pielgrzymkowym, w sobotę po wieczornej Mszy św. w górnej sali parafialnej.

Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remont zabytkowych, pocysterskich budynków seminarium duchownego w Pelplinie.

Okazja do spowiedzi 20 minut przed ranną i popołudniową Mszą świętą.

Na stoliku w środku kościoła pojawiła się skarbona na datki na zakup monstrancji na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Monstrancja nawiązuje do monstrancji maryjnej w Niepokalanowie. Mile widziane również ofiary imienne i rodzinne.

Cena monstrancji – 7.020,oo złotych. Fotografia na skarbonie pokazuje piękno monstrancji.

W miniony wtorek zakończyliśmy kolędę w rodzinach naszej wspólnoty parafialnej.

Serdeczne Bóg zapłać za kolędowe spotkania, serdeczność, wielką gościnność, za podwożenie i odwiezienie kolędników, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za dary ze stołu i spiżarni oraz inne obdarowania.

Doceniamy troskę naszych parafian o stan  kościołów i budynków parafialnych.

Za ofiary dziękują również ministranci i organista.

Podczas kolędy poświęciliśmy 8 nowych domów, oborę oraz 17 mieszkań (w tym 14 na ks. gen. Wryczy ), kilka ściennych krzyży, obrazów, medalików oraz gromnicę.

Dziękujemy za trud zachowania choinek aż do kolędy, ozdobienie domowego ołtarzyka kwiatami. Cieszyły oczy płonące świece Caritas, a na choinkach symboliczne bombki Fundacji Małych  Stópek.

Serdeczne  Bóg zapłać:
– chórowi parafialnemu za ofiarę kolędową na monstrancję maryjną

– ks. Pawłowi i ludziom dobrej woli za usunięcie dekoracji bożonarodzeniowych z kościoła parafialnego i bytońskiej kaplicy
– uczniom zblewskiej szkoły pod kierunkiem katechetki p. Joanny za przygotowanie kolorowych laurek i ziołowych upominków  dla  chorych z ok. zbliżającego się Światowego

Dnia Chorego, który obchodzimy 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes

Nowy numer  Pielgrzyma  zechcą prenumeratorzy odbierać po Mszy św. w zakrystii.

Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać również Pielgrzyma (3,90 zł), W rodzinie, a w środku kościoła  Parafianina.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania i przynajmniej jednego z rodziców w czwartek, 16 lutego, o godzinie 18.00 w kościele parafialnym.