II  niedziela  Wielkiego  P o s t u   –  28.02.2021 AD

Serdeczne  Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. na nowe schody głównego wejścia do kościoła parafialnego / na pokrycie kosztów wykonania schodów na chór bytońskiej kaplicy.

Zaraz po tej Mszy św. przed kościołem będziemy mieli okazję złożyć ofiarne złotówki na wsparcie polskich misjonarzy. Niech to będzie nasz wielkopostny dobry uczynek!

Gorzkie żale  z kazaniem pasyjnym  –  dzisiaj i w kolejne niedziele W. Postu – o 16.00.

W  środę na nowennie do MBNP modlić się będziemy o ducha pokuty dla  rodzin  naszej parafii.

Przed nami dni eucharystyczne marca:
I  czwartek – spowiedź w Bytoni o 16.00, Msza św. o 16.30; a w kościele parafialnym po wieczornej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne za powołanych i o nowe powołania duchowne z naszej parafii oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30
I  piątek – spowiedź w kościele parafialnym od 16.00
I  sobota – po rannej Mszy św. nabożeństwo do Serca Maryi Niepokalanej

Zapraszamy  na nabożeństwa  Drogi  krzyżowej:

• do bytońskiej kaplicy  –  w  czwartek o 16.00
  • do kościoła parafialnego  –  w  piątek  –  dzieci  o 16.30, młodzież i dorośli  o 17.30.

Za udział w  Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach – nie tylko w Wielkim  Poście – można uzyskać  odpust zupełny.

CHORYCH z posługą sakramentalną odwiedzimy:
– w rejonie ks. proboszcza  –  w czwartek od 8.30
– w rejonie ks. Pawła  –  w piątek od 9.00

Prosimy zgłaszać i innych chorych oraz osoby starsze do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, których odwiedzimy w I czwartek i w I piątek

Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek w małej sali po wieczornej Mszy św.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w przyszłą niedzielę na sumie przyjmą chrzest w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

Kolejny trening przed Ekstremalną Drogą Krzyżową w sobotę o 19.00 sprzed kościoła parafialnego.

Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów modernizacji pomieszczeń parteru domu parafialnego / eleganckiego obramowania stacji Drogi krzyżowej w bytońskiej kaplicy.

Trwa już czas spowiedzi i  Komunii św. wielkanocnej.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i wieczorną Mszą św.

Zapraszamy do stoiska z  prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać W rodzinie, Pielgrzyma, a w środku kościoła Parafianina.

Również w środku kościoła prosimy nabywać pocztówki na życzenia wielkanocne. Cena pocztówki – 3,00 złote.

Pamiętajmy, by w Wielkim Poście do codziennych modlitw dodawać aklamację Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami ! oraz I Ty Któraś z Nim współcierpiała, Matko Bolesna przyczyń się za nami!

Ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Bożego prosimy składać do skarbony umieszczonej w środku kościoła.

Pamiętajmy o rodzinnej jałmużnie wielkopostnej składanej do skarbonek Caritas, które pobraliśmy w Środę Popielcową! Jest jeszcze kilka skarbonek wyłożonych na stoliku w środku kościoła i pod chórem.

W przyszłą niedzielę zakończymy zbiórkę ręczników dla misyjnych szpitali prowadzonych przez werbistów w Afryce.

Zaraz po tej Mszy św. zapraszamy do oglądania pomieszczeń parteru domu parafialnego po niedawnej modernizacji.

Serdeczne Bóg zapłać:
– ks. Pawłowi za animowanie prac modernizacyjnych na parterze domu parafialnego
– anonimowemu sponsorowi za telewizor dla dolnej sali parafialnej
– redakcji Parafianina za ufundowanie 6 kanap również dla dolnej Sali
– Róży Różańcowej pw. św. Jana Pawła II za ofiarę na meble do aneksu kuchennego
– Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży i Akcji Katolickiej za firanki dla odnowionych sal
– Paniom, Panom, Młodzieży za posprzątanie parteru domu parafialnego po modernizacji

Ekstremalna Droga Krzyżowa Zblewo – Wiele  wyruszy w piątek 19 marca po Mszy św. o godz. 20.00. Zapisy na EDK tylko przez stronę internetową.