VI niedziela Wielkanocna – 22.05.2022 AD

ZAPRASZAMY na nabożeństwa majowe:
– w kościele parafialnym – dzisiaj o 16.30; w dni powszednie przed ranną Mszą św. i o 18.00
– w bytońskiej kaplicy – dzisiaj o 11.00, w dni powszednie o 19.00

Procesje błagalne o URODZAJE wokół kościoła parafialnego w poniedziałek, wtorek i w środę rano o godz. 7.00. Zapraszamy!

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o deszcz i urodzaje.

Piesza Pielgrzymka do Wiela wyruszy w sobotę rano o 4.00 z bytońskiej kaplicy.

O 12.00 powitanie pielgrzymów przy sanktuarium wielewskim. O 13.30 Msza św. przed cudownym obrazem MB Pocieszenia z okazji 5 – lecia koronacji. Powrót autokarem o 16.00. Koszt autokaru to 10.oo złotych. Zapisy w Biurze Parafialnym i po Mszy św. w zakrystii.

Również w sobotę pielgrzymujemy do Piaseczna z ok. 4.rocznicy peregrynacji Piaseckiej Figury w dekanacie zblewskim. O 20.30 prowadzić będziemy różaniec i modlitwę apelu maryjnego. Wyjazd do Piaseczna indywidualny.

Zachęcamy młodzież do udziału w spotkaniu na Polach Lednickich w sobotę, 4 czerwca.
Wyjazd ze Zblewa o 6.30, powrót ok. 4.00 w niedzielę. Koszt – 85 złotych: autokar,

Ubezpieczenie, wpisowe. Zapisy do środy 25 maja w Biurze Parafialnym lub u ks. Pawła.

Ks. prob. Józef Słupski, w środę o 19.00 w kościele parafialnym w Kaliskach świętować będzie Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Natomiast ks. kan. Edward Kampen, b. proboszcz w Kleszczewie, swój Złoty Jubileusz Kapłaństwa świętować będzie w naszym kościele parafialnym w przyszłą niedzielę o 14.00.

Trwa czas spowiedzi i Komunii świętej. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i popołudniową Mszą świętą. Zapraszamy do źródeł Bożego Miłosierdzia!

Zpraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać Pielgrzyma, W rodzinie, a w środku kościoła Parafianina.

Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Serdeczne Bóg zapłać:
– wszystkim, którzy minionej doby modlili się na różańcu w ramach Jerycha różańcowego oraz różom różańcowym i Akcji Katolickiej za przewodniczenie modlitwie różańcowej
– chórowi parafialnemu, orkiestrze dętej, wszystkim obecnym za współtworzenie wieczornicy papieskich urodzin przed pomnikiem św. Jana Pawła II oraz pracownikom GOK-u za przygotowanie nagłośnienia i miejsc siedzących dla uczestników wydarzenia