Schola

SCHOLA PARAFIALNA  “SURSUM CORDA”

Schola śpiewa od ponad 20 lat. Jej założycielką była pani Irena Szarmach. Po jej śmierci prowadzenie scholi przejęła Blandyna Czaja. Obecnie w zespole śpiewają dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Liczba śpiewaków stale się zmienia, gdyż jedne dzieci odchodzą a inne wstępują w szeregi scholi. Swoim śpiewem dzieci urozmaicają liturgię niektórych niedzielnych Mszy św. oraz Mszy św. w drugie święto Wielkanocy i Bożego Narodzenia, a także w inne święta i uroczystości kościelne. Od kilku lat stałym punktem w kalendarzu imprez jest organizowany w pierwszą niedzielę po Nowym Roku, Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu tejże scholi. W roku 2006 został on połączony z inscenizacją bożonarodzeniowych Jasełek. Zespół ten godnie reprezentuje naszą parafię na corocznym Dekanalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Działalność artystyczna scholi nie ogranicza się wyłącznie do murów naszej świątyni. W razie potrzeby zespół obsługuje również imprezy szkolne, a nawet gminne. Chlubimy się z faktu, iż koncertowaliśmy przed J.E. ks. prof. dr hab. Janem Bernardem Szlagą z okazji dziesięciolecia biskupstwa pelplińskiego. Z naszych szeregów dwoje śpiewaków zasila już mieszany chór parafialny p.w. św. Cecyli.
W minionym roku zaśpiewaliśmy na zaślubinach jednej z byłych scholistek.

W swoim repertuarze schola posiada: pieśni kościelne na każdy okres liturgiczny oraz pieśni patriotyczne i piosenki przygodowe. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem poziomu artystycznego naszych występów, ale i także nad swoim wizerunkiem.

Przez cały czas chętnie przyjmujemy nowych, uzdolnionych, małych śpiewaków.

Szczęść Boże!
Opiekun scholi