Aktualności

Odpust św. Michała Archanioła

29 września w Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała o 18.00 w naszym kościele parafialnym celebrowana była uroczysta suma odpustowa. Mszy św. z udziałem księży z dekanatu zblewskiego przewodniczył ks. kanonik Tadeusz Knut – proboszcz parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach.
W wygłoszonym słowie bożym przywołane zostały słowa modlitwy papieża Leona XIII: „Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

Uroczystość uświetnił śpiewem chór św. Cecylii. Na zakończenie celebrans poświęcił różańce dzieci pierwszokomunijnych i udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzony wiernym.

Skip to content