Aktualności

Orszak Trzech Króli – 2021

Trzej królowie w zaśnieżonym Zblewie

Już po raz szósty nasza parafia we współpracy ze Szkoła Podstawową w Zblewie zorganizowała symboliczny Orszak Trzech Króli i uliczne jasełka. Wydarzenie odbyło się 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego. W postacie trzech króli w tym roku wcielili się: p. Jan Stypa, mąż, ojciec i dziadek, inicjator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ze Zblewa do Wiela i zelator nowej Róży Różańcowej p.w. św. Mikołaja, p. Adam Piątkowski, mąż i ojciec, człowiek na którego pomoc zawsze można liczyć, wspierający prawie wszystkie inicjatywy duszpasterskie i charytatywne w naszej parafii oraz Marcin Wojak, przedstawiciel młodzieży, absolwent Collegium Marianum, lektor, członek Róży Różańcowej, student filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta naszej gminy pod batutą pana Mariusz Rogaczewskiego. Śpiew poprowadziła p. Karolina Piątkowska. O odpowiednie wzmocnienie sił uczestników zadbały niezawodne panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Białachowa we współpracy ze wspólnotą modlitewno-formacyjną.

Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć jasełka uliczne przygotowane przez uczniów i absolwentów szkoły. Wybrzmiało w nich zaproszenie dla ludzi wszelkich stanów, aby szukać Jezusa i oddać mu pokłon. Na czele symbolicznego Orszaku wyruszyła imponująca gwiazda kolędowa, przygotowana przez p. Blandynę Czaję, a niesiona dumnie przez Łukasza Petrusewicza.

Bezpieczny przemarsz był możliwy dzięki tytanicznej pracy osób, które zadbały o odśnieżenie trasy orszaku. Organizatorzy jak zawsze mogli liczyć na wsparcie Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie, Ochotniczej Straży Pożarnej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i policji. Miłą niespodzianką już tradycyjnie okazały się kalendarze przekazane uczestnikom przez wójta gminy, p. Artura Herolda.

Orszak Trzech Króli już po raz szósty stał się okazją do budowania jedności pomiędzy członkami społeczności lokalnej i parafii. Podjęcie tego pięknego dzieła było możliwe dzięki wsparciu i zaangażowaniu ojca naszej wspólnoty, księdza proboszcza Zenona Góreckiego.

Skip to content