Aktualności

Niedziela Miłosierdzia Bożego 2021

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego, zwane obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Na prośbę Episkopatu Polski dla wszystkich diecezji w Polsce wprowadził je w 1995 roku Ojciec Święty Jan Paweł II, a w dniu kanonizacji Siostry Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 roku dla całego Kościoła.

Siostra Faustyna w swoich dzienniczkach przekazała pragnienie Jezusa, które stało się inspiracją do ustanowienia święta. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Skip to content