Niedziela Miłosierdzia

JEZU, UFAMY TOBIE!

W święto Miłosierdzia – 8 kwietnia 2018 roku – w godzinie miłosierdzia, poświęciłem na naszym cmentarzu parafialnym, na tzw. nowej części, pomnik Jezusa Miłosiernego, posadowiony na ceglanym postumencie. Całość prac budowlanych wykonała firma p. Piotra (Jacka) Gołuńskiego ze Zblewa. Wyjątkowa uroczystość, dzisiaj już historyczna, zgromadziła wówczas wielu wiernych na modlitwie. Koronkę do miłosierdzia Bożego prowadziło kilka osób. Modlitwę zwieńczył akcie poświęcenia. Chór parafialny pw. św. Cecylii wykonał stosowne pieśni. Przed dwoma laty wokół figury nie było jeszcze grobów, tylko puste pole. Dzisiaj jest już tam wiele grobów …
Nawiedzających nasz cmentarz, troszczący się o groby bliskich, zachęcam do modlitwy przy pomniku Jezusa Miłosiernego w intencji zmarłych krewnych, których groby rozsiane są w bliższej czy dalszej okolicy, dokąd nie zawsze można się udać. Zapalmy tam znicz, kiedy nie możesz pojechać na grób bliskich z okazji rocznicy śmierci czy urodzin.
Zachęcam, abyśmy teraz, w czasie epidemii także przy pomniku modlili się o ustanie zarazy w Polsce i na całym świecie.
Dziękuję za kwiaty okresowo sadzone przed Miłosiernym, wszystkim sprzątającym, przycinającym róże.
Jak przed dwoma laty, przed rokiem, tak i tym razem u stóp Jezusa zapaliłem dwa znicze, biały i czerwony, które jak promienie miłosierdzia wypływają spod serca Zmartwychwstałego.
Jezu Zmartwychwstały miej MIŁOSIERDZIE dla nas i całego świata!

ks. Zenon Górecki
Proboszcz parafii