Galeria

Orszak Trzech Króli - 06-01-2020

    Tradycją 6 dnia stycznia jest Orszak Trzech Króli. W roku 2020 licznie zgromadzeni parafianie przy akompaniamencie orkiestry i z kolędowym śpiewem na ustach podążali w uroczystym pochodzie, aby złożyć hołd Małemu Jezusowi.

XXII Plenerowa Droga Krzyżowa w Zblewie

     Rok w rok, w czas Wielkiego Postu, na ulicach Zblewa odprawiane jest plenerowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Już od 22 lat kroczymy jak zawsze w modlitewnym skupieniu ulicami naszej miejscowości i rozważamy kolejne stacje drogi Jezusa na Golgotę.

Orszak Trzech Króli - 06-01-2019

    W niedzielny poranek, 6 stycznia wyruszyliśmy w Orszaku Trzech Króli. Uroczysty pochód kroczył ulicami Zblewa. Licznie zebrani mieszkańcy w kolorowych strojach oddawali hołd Bożemu Dziecięciu.

Peregrynacja figury Matki Boskiej Piaseckiej 

      Sanktuarium Maryjne w Piasecznie świętuje 50 – lecie koronacji Figury Królowej Pomorza i Matki Jedności. Koronacji dokonał kard. Karol Wojtyła.

     Z okazji Jubileuszu Matka Boża Piasecka w swej figurze wyruszyła na pielgrzymi szlak, by nawiedzić 9 kociewskich dekanatów (Nowenna Kociewska).
     W niedzielny poranek – 3 czerwca 2018 – figura Matki Boskiej przybyła do Zblewa, gdzie przy pomniku Królowej Polski została powitana przez dziekana zblewskiego – ks. prob. Zenona Góreckiego oraz parafian. Na uroczystości powitania obecny był również dziekan gniewski – kustosz sanktuarium w Piasecznie – ks. prob. Andrzej Ossowski.

Odsłonięcie tablicy ks. Michała Ossowskiego SJ

     3 maja 2018 r. w uroczystość NMP Królowej Polski z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału Kociewskiego w Zblewie dokonano odsłonięcia i poświęcenie tablicy dedykowanej synowi naszej parafii, jezuicie ks. Michałowi Ossowskiemu zaangażowanemu w dzieło Konstytucji 3 Maja

Poświęcenie figury Jezusa Miłosiernego - 2018

     W II niedzielę Wielkanocną – 08.04.2018 w święto Miłosierdzia Bożego, na cmentarzu parafialnym o godz. 1500, odbyła się uroczystość poświęcenia figury JEZUSA MIŁOSIERNEGO. Zgromadzeni uczestnicy nabożeństwa modlili się koronką do Miłosierdzia Bożego.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na figurę Jezusa Miłosiernego.

Orszak Trzech Króli - Zblewo 06-01-2018

     Kolejny raz na trasie z kościoła na Plac 700-lecia przy orkiestrowym akompaniamencie podążał zblewski Orszak Trzech Króli. 
     Młodzież szkolna zaprezentował uczestnikom wspaniałe inscenizacje.

Wizytacja kanoniczna - Zblewo 2017

     W dniu 16 listopada 2017 r. odbyła się historyczna wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Nominata Toruńskiego Wiesława Śmigla. Uroczystość zakończyła się Mszą św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania.

Droga Krzyżowa - Zblewo 2017

     W ostatni piątek marca, po wieczornej Mszy św. wyruszyliśmy ulicami naszej miejscowości na plenerową drogę krzyżową.
Ta tradycja towarzyszy nam już ponad 20 lat.

Pantomima - JEZUS ŻYJE

     Wieczorem – 28-03-2017, miłośnicy teatru VECTOR działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach, zaprezentowali w naszym kościele przedstawienie pantomimiczne pt. „Jezus żyje”. Oto reportaż fotograficzny z tego wydarzenia.

XX Droga Krzyżowa - Zblewo 2016

    W piątek 11 marca, po wieczornej Mszy św. wyruszyliśmy ulicami naszej miejscowości, aby wspólnie przeżywać drogę Jezusa na Golgotę.
     To już XX plenerowa Droga Krzyżowa w Zblewie.

XVIII Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Zblewo 2016

     Od osiemnastu lat corocznie śpiew kolęd i pastorałek rozbrzmiewa w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie podczas Dekanalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Gloria in excelsis Deo”.
     W tegorocznym przeglądzie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół leżących na terenie naszej gminy oraz maluchy z Gminnego Przedszkola w Zblewie.
         Artystów biorących udział w przeglądzie oklaskiwali przedstawiciele władz, dyrekcja szkoły, ks. prałat Zenon Górecki oraz zgromadzona publiczność i sponsorzy.

Orszak Trzech Króli - 06-01-2016 -

    Styczniowe mrozy nie wystraszyły uczestników pierwszego zblewskiego Orszaku Trzech Króli, który wyruszył sprzed kościoła zatrzymując się na trasie na kolejne inscenizacje.

Nasza szopka betlejemska - 24-12-2015 -

     W wigilijny wieczór zgromadziliśmy się w naszej parafialnej świątyni, aby u stóp betlejemskiej szopki radować się z narodzenia Dzieciątka Jezus.

Peregrynacja symboli Światowego Dnia Młodzieży - 22-12-2015 -

UMIŁOWANI MŁODZI, U KRESU ROKU ŚWIĘTEGO POWIERZAM WAM ZNAK TEGO ROKU JUBILEUSZOWEGO: KRZYŻ CHRYSTUSA! NIEŚCIE GO W ŚWIAT JAKO ZNAK MIŁOŚCI, KTÓRĄ PAN JEZUS UMIŁOWAŁ LUDZKOŚĆ I GŁOŚCIE WSZYSTKIM, ŻE TYLKO W CHRYSTUSIE UMARŁYM I ZMARTWYCHWSTAŁYM JEST RATUNEK I ODKUPIENIE.

Jan Paweł II
Rzym, Wielkanoc 1984
Zakończenie Jubileuszu Roku Odkupienia

Koncert SCHOLI CANTORUM GYMEVENSIS z Gniewa

     Na zaproszenie Akcji Katolickiej działającej przy naszej parafii w niedzielny wieczór, 15 listopada, odbył się koncert SCHOLI CANTORUM GYMEVENSIS z Gniewa. Śpiewy gregoriańskie jakich mogliśmy wysłuchać zostały zaprezentowane w czterech kolejnych częściaciach: Nieszpory, Części stałe mszy św., Rok liturgiczny oraz „Ku czci”.

Procesja różańcowa - 22-10-2015 -

     W czwartek, 22 października, odbyła się na ulicach Zblewa kolejna procesja różańcowa, którą zakończyliśmy przy pomniku św. Jana Pawła II. Przyniesione znicze złożyliśmy u stóp pomnika Świętego Papieża Polaka i odśpiewaliśmy „Barkę”.

Perłowy Jubileusz kapłaństwa ks. proboszcza prałata Zenona Góreckiego - 24.05.2015 -

     W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, w czasie uroczystej sumy, wierni zblewskiej parafii dziękowali Bogu za dar kapłaństwa ks. proboszcza prałata Zenona Góreckiego, który 26 maja 2015 r. świętował jubileusz 30-lecia posługi kapłańskiej.

Rocznica urodzin św. Jana Pawła II - honorowego obywatela gminy Zblewo - -23.05.2015 -

     W sobotni wieczór, uroczystą Mszą św. o 18.00 rozpoczęło się świętowanie rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – honorowego obywatela gminy Zblewo. Liturgii towarzyszył zespół Na cały głos z Pelplina. Barwna procesja z darami przypomniała nam niektóre kraje i kontynenty, do których papież pielgrzymował w czasie swojego pontyfikatu.
     Po Mszy św. na Skwerze Jana Pawła II śpiewaliśmy wspólnie pieśni maryjne oraz zjedliśmy kawałek urodzinowego tortu.
     Św. Jan Paweł II to Papież z którym każdy z nas miał niemal osobistą relację. Pamiętamy jego spojrzenia, jego gesty, ostatnio powolny już krok – ale krok jakże wyrazisty w określonym kierunku. Pamiętamy tak dużo ciepła tego papieża, tak dużo miłości i dobroci.
     Odszedł, ale nie pozostawił nas samych. Ofiarował nam największy dar, jaki może ofiarować Ojciec – dar swojego życia, swojego słowa! Ojciec Święty Jan Paweł II w Tryptyku Rzymskim napisał: A przecież nie cały umieram! To, co we mnie niezniszczalne trwa!
     Jan Paweł II kochał Boga i kochał człowieka. Niezależnie od wieku, koloru skóry czy wyznania. Wierzącego i niewierzącego. Każdego z nas!
     Dzisiaj, świętując urodziny naszego kochanego Ojca Świętego Jana Pawła II dajemy świadectwo swojej pamięci i miłości. Pragniemy wcielając w życie to, czego nas nauczał i do czego nas wzywał. Jego słowa i teksty niech będą dla nas drogowskazami w codziennym życiu zmierzającym do Domu Ojca.

Poświęcenie figury św. Michała Archanioła z Gargano" - 19.04.2015 -

     W niedzielę 19 kwietnia 2015 r. na pamiątkę listopadowej peregrynacji figury św. Michała z Gargano poświęcona została figura, którą umieściliśmy w głównej kruchcie naszego kościoła parafialnego.
      Przy wejściu do naszej świątyni umieszczony jest również kamień z groty Objawień św. Michała Archanioła na Gargano, aby każdy wierny wchodząc do kościoła i spoglądając na figurę mógł dotknąć skały z groty z Gargano.

Pisk Białego Orła

     Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie zaprezentowali się w przedstawieniu autorstwa A. Szafrańca pt. „Pisk Białego Orła”.
     Mocno naznaczona patriotyzmem, biedna chłopska rodzina, przeżywa rozstanie z ojcem i synem, którzy ruszają na front pierwszej wojny światowej. W domu bohaterów, ukrywa się walczący słowem poeta, który ze względu na stan zdrowia nie może brać udziału w działaniach wojennych na polu bitwy. Przywoływane przez niego ważne fragmenty literatury i prozy z czasów zaborów, podtrzymują na duchu domowników i umacniają ich patriotyzm. Biały Orzeł jest symbolem wolnej Polski. Jego głos-pisk, słyszalny w ich duszy nie pozwala im tracić nadziei na odzyskanie wolności.

Uroczyste przekazanie ryngrafu Matki Bożej Częstochows

     W niedzielę 12 października 2014 r. na sumie, wspólnota modlitewna Marana Tha przekazała uroczyście naszej parafii ryngraf Matki Bożej Częstochowskiej jako świadectwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski parafii św. Michała Archanioła. Aktu zawierzenia na Jasnej Górze dokonał w I sobotę października ks. Prałat Zenon Górecki – proboszcz zblewski.