Galeria

Orszak Trzech Króli - 06-01-2020

    Tradycją 6 dnia stycznia jest Orszak Trzech Króli. W roku 2020 licznie zgromadzeni parafianie przy akompaniamencie orkiestry i z kolędowym śpiewem na ustach podążali w uroczystym pochodzie, aby złożyć hołd Małemu Jezusowi.

XXII Plenerowa Droga Krzyżowa w Zblewie

     Rok w rok, w czas Wielkiego Postu, na ulicach Zblewa odprawiane jest plenerowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Już od 22 lat kroczymy jak zawsze w modlitewnym skupieniu ulicami naszej miejscowości i rozważamy kolejne stacje drogi Jezusa na Golgotę.

Orszak Trzech Króli - 06-01-2019

    W niedzielny poranek, 6 stycznia wyruszyliśmy w Orszaku Trzech Króli. Uroczysty pochód kroczył ulicami Zblewa. Licznie zebrani mieszkańcy w kolorowych strojach oddawali hołd Bożemu Dziecięciu.

Peregrynacja figury Matki Boskiej Piaseckiej 

      Sanktuarium Maryjne w Piasecznie świętuje 50 – lecie koronacji Figury Królowej Pomorza i Matki Jedności. Koronacji dokonał kard. Karol Wojtyła.

     Z okazji Jubileuszu Matka Boża Piasecka w swej figurze wyruszyła na pielgrzymi szlak, by nawiedzić 9 kociewskich dekanatów (Nowenna Kociewska).
     W niedzielny poranek – 3 czerwca 2018 – figura Matki Boskiej przybyła do Zblewa, gdzie przy pomniku Królowej Polski została powitana przez dziekana zblewskiego – ks. prob. Zenona Góreckiego oraz parafian. Na uroczystości powitania obecny był również dziekan gniewski – kustosz sanktuarium w Piasecznie – ks. prob. Andrzej Ossowski.

Odsłonięcie tablicy ks. Michała Ossowskiego SJ

     3 maja 2018 r. w uroczystość NMP Królowej Polski z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału Kociewskiego w Zblewie dokonano odsłonięcia i poświęcenie tablicy dedykowanej synowi naszej parafii, jezuicie ks. Michałowi Ossowskiemu zaangażowanemu w dzieło Konstytucji 3 Maja

Poświęcenie figury Jezusa Miłosiernego - 2018

     W II niedzielę Wielkanocną – 08.04.2018 w święto Miłosierdzia Bożego, na cmentarzu parafialnym o godz. 1500, odbyła się uroczystość poświęcenia figury JEZUSA MIŁOSIERNEGO. Zgromadzeni uczestnicy nabożeństwa modlili się koronką do Miłosierdzia Bożego.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na figurę Jezusa Miłosiernego.

Orszak Trzech Króli - Zblewo 06-01-2018

     Kolejny raz na trasie z kościoła na Plac 700-lecia przy orkiestrowym akompaniamencie podążał zblewski Orszak Trzech Króli. 
     Młodzież szkolna zaprezentował uczestnikom wspaniałe inscenizacje.

Wizytacja kanoniczna - Zblewo 2017

     W dniu 16 listopada 2017 r. odbyła się historyczna wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Nominata Toruńskiego Wiesława Śmigla. Uroczystość zakończyła się Mszą św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania.

Droga Krzyżowa - Zblewo 2017

     W ostatni piątek marca, po wieczornej Mszy św. wyruszyliśmy ulicami naszej miejscowości na plenerową drogę krzyżową.
Ta tradycja towarzyszy nam już ponad 20 lat.

Pantomima - JEZUS ŻYJE

     Wieczorem – 28-03-2017, miłośnicy teatru VECTOR działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach, zaprezentowali w naszym kościele przedstawienie pantomimiczne pt. “Jezus żyje”. Oto reportaż fotograficzny z tego wydarzenia.

XX Droga Krzyżowa - Zblewo 2016

    W piątek 11 marca, po wieczornej Mszy św. wyruszyliśmy ulicami naszej miejscowości, aby wspólnie przeżywać drogę Jezusa na Golgotę.
     To już XX plenerowa Droga Krzyżowa w Zblewie.

XVIII Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Zblewo 2016

     Od osiemnastu lat corocznie śpiew kolęd i pastorałek rozbrzmiewa w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie podczas Dekanalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek “Gloria in excelsis Deo”.
     W tegorocznym przeglądzie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół leżących na terenie naszej gminy oraz maluchy z Gminnego Przedszkola w Zblewie.
         Artystów biorących udział w przeglądzie oklaskiwali przedstawiciele władz, dyrekcja szkoły, ks. prałat Zenon Górecki oraz zgromadzona publiczność i sponsorzy.

Orszak Trzech Króli - 06-01-2016 -

    Styczniowe mrozy nie wystraszyły uczestników pierwszego zblewskiego Orszaku Trzech Króli, który wyruszył sprzed kościoła zatrzymując się na trasie na kolejne inscenizacje.

Nasza szopka betlejemska - 24-12-2015 -

     W wigilijny wieczór zgromadziliśmy się w naszej parafialnej świątyni, aby u stóp betlejemskiej szopki radować się z narodzenia Dzieciątka Jezus.