V niedziela Wielkanocna - 28.04.2024 AD

Rodzina i przyjaciele Marka Kłosa przed kościołem kwestują na jego rehabilitację.

Festyn charytatywny na rzecz Marka w zblewskiej hali widowiskowo – sportowej od 9.00 do 19.00. Zachęcamy do włączenia się do uczynku miłosierdzia!

Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe.
– w kościele parafialnym – w dni powszednie o 6.30 i 18.00; 3 maja i w niedzielę o 16.30
– w bytońskiej kaplicy – w dni powszednie o 19.00; 3 maja i w niedziele o 11.00

Zachęcamy do plenerowych nabożeństw majowych przy Krzyżach i kapliczkach przydrożnych.

W środę na nowennie do MBNP modlić się w intencji mężczyzn i chłopców z ok. liturgicznego wspomnienia dnia św. Józefa.

I czwartek – w Bytoni – spowiedź dzieci pierwszokomunijnych o 15.30, potem spowiedź rodziców, rodzeństwa, chrzestnych, dziadków i wszystkich chętnych; Msza św. o 16.30;
w kościele parafialnym po wieczornej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne za powołanych oraz o nowe powołania duchowne męskie i żeńskie z naszej parafii i adoracja do 19.30.

W piątek – 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski.

Msza św. w kościołach parafii według planu niedzielnego. Przed kościołami zbiórka do puszek na nieustanną renowację narodowego sanktuarium na Jasnej Górze, które od pokoleń jest duchową stolicą Polski.

Tak kalendarz się ułożył, że 3 maja to również I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą.

I sobota – po rannej Mszy św. nabożeństwo do Serca Maryi Niepokalanej.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w niedzielę na sumie przyjmą chrzest, w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

Uroczystość I Komunii świętej w bytońskiej kaplicy w przyszłą niedzielę o 11.30.
Tam do I Komunii świętej przystąpi 17.dzieci.

CHORYCH z posługą sakramentalną odwiedzimy:
– w rejonie ks. proboszcza – w czwartek od 8.30
– w rejonie ks. Pawła – nie będzie odwiedzin z powodu uroczystości Królowej Polski.

Obraz MB Nieustającej Pomocy nawiedza rodziny w Bytoni, w Zblewie: na ul. Młyńskiej,

Łąkowej i Białachowskiej. Po zakończeniu nawiedzenia ul. Białachowskiej rozpocznie się peregrynacja na Starogardzkiej, Prywatnej, Os. Dębowym i Rzemieślniczym

W środę – 1 maja – Biuro Parafialne będzie nieczynne.

Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów wywozu śmieci cmentarnych w kwietniu.

Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i wieczorną Mszą św.

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Wiela, w sobotę 11 maja. Wyjście z bytońskiej kaplicy przed świtem, o 3.00. Do przejścia 30 km na trasie Strych – Kaliska – Bartel – Wojtal – Karsin. O 12.00 powitanie grup pielgrzymów przy wielewskim sanktuarium.

Msza św. przed cudownym obrazem o 13.00. Proponowany jest powrót zorganizowany.

Zapisy na pielgrzymkę w Biurze Parafialnym i w zakrystii po Mszy świętej.

Nowy numer Pielgrzyma zechcą prenumeratorzy odbierać po Mszy św. w zakrystii.
Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać również Pielgrzyma, a w środku kościoła kolejny numer Parafianina.
Prenumerata Pielgrzyma na drugi kwartał wynosi 27,oo złotych.