Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153 Jezus

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 17.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

II niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019 AD

Shape104

Serdeczne Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Zaraz po tej Mszy św. przed kościołem będziemy mieli okazję złożyć ofiarne złotówki na wsparcie polskich misjonarzy. Niech to będzie nasz wielkopostny dobry uczynek!

Zapraszamy na  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – dzisiaj i w kolejne niedziele Wielkiego Postu, o 16.0 w kościele parafialnym.

We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę św. zapraszamy mężów, ojców, młodzieńców i chłopców.

W środę na nowennie do MBNP modlić się będziemy o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.

Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej:
- do bytońskiej kaplicy – w czwartek o 16.30
- do kościoła parafialnego – w piątek – dzieci o 16.30 (dzieci przynoszą krzyżyki), młodzież i dorośli o 17.30.

Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach – nie tylko w Wielkim Poście – można uzyskać odpust zupełny.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego – w dni powszednie 10 minut przed wieczorną Mszą św. ,w piątek  przed Drogą krzyżową, a w niedzielę przed sumą. Koronką modlimy się również przed ranną Mszą św.
Zapraszamy również do wspólnej  modlitwy różańcowej codziennie rano o 6.30.

Taca  przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nowe ławki w czwartym sektorze kościoła parafialnego / na wymianę poszycia dachu bytońskiej kaplicy.

Trwa już czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i wieczorną Mszą św.

Polscy misjonarze zbierają środki opatrunkowe dla szpitali, które prowadzą w Afryce. Środki opatrunkowe w oryginalnych opakowaniach prosimy składać do pudła przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Akcję zakończymy 25 marca.

Zapraszamy do stoiska z  prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać dwutygodnik W rodzinie, Małego Pielgrzyma  dla dzieci oraz inne tytuły, w środku kościoła kolejny numer naszego tygodnika  Parafianin.

Pamiętajmy, by w Wielkim Poście do codziennych modlitw dodawać aklamację Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami !

Ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Bożego prosimy składać do skarbony umieszczonej w środku kościoła.

Pamiętajmy o rodzinnej jałmużnie wielkopostnej składanej do skarbonek
Caritas, które pobraliśmy w Środę Popielcową!

Parafia organizuje pielgrzymkę do Gniezna 23 kwietnia celem odbioru relikwii św. Wojciecha dla naszego kościoła parafialnego. Zapisy u p. Tereni Krzyżyńskiej.
Koszt pielgrzymki – 110,oo złotych.

Pocztówki na życzenia wielkanocne prosimy nabywać u przedstawicieli Akcji Katolickiej, również w środku kościoła. Cena pocztówki – 2,50 złotych.

Parafia Pinczyn  zaprasza na odpust ku czci św. Józefa. Tam suma odpustowa we wtorek o 18.00