Michał Archanioł Ruchy i stowarzyszenia Ogłoszenia Intencje Kontakt logo1

O nas Historia Parafia św. Michała Archanioła Shape140 Shape143 Shape144 Shape145 Shape153 Maryja_maj

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

Kościół parafialny:
- dni powszednie godz.: 7.00, 17.00
- niedziele i święta godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 17.00
- święta "zniesione" godz.: 7.00, 10.00, 17.00

Biblioteka Parafialna im. ks. H. Trętowskiego
czynna: środa godz. 16.00 - 17.00
sobota godz. 11.00 - 12.00
(w okresie wakacyjnym nieczynna)

V niedziela Wielkanocna - 19.05.2019 AD

Shape104

Dzisiaj o 11.00 w kościele parafialnym uroczysta I  Komunia św. dzieci. Przystąpi do niej 29. dzieci. Stąd dzisiaj nie będzie Mszy św. o 10.00.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone podczas tej Mszy św. ofiary na wymianę nagłośnienia w  kościele parafialnym / pokrycie kosztów wymiany poszycia dachu bytońskiej kaplicy.

BIAŁY TYDZIEŃ  dzieci pierwszokomunijnych od poniedziałku do piątku o 18.00.
Jutro dzieci pierwszokomunijne składać będą ofiary na misje w ramach akcji Dzieci Dzieciom Misji.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:
- w kościele parafialnym – dzisiaj w raz z dziećmi pierwszokomunijnymi o 15.30; w dni powszednie o 18.00
- w bytońskiej kaplicy - dzisiaj przed Mszą św.; w dni powszednie - o 18.00
Zachęcamy parafian z odległych zakątków parafii do wspólnych modlitw majowych przy Krzyżach i kapliczkach przydrożnych.

W środę ks. proboszcz wraz z kolegami z rocznika święceń świętować będzie 34. rocznicę święceń kapłańskich. Mszę św. rocznicową ks. proboszcz celebrować będzie wraz z kolegami w naszym kościele parafialnym o 11.00. Zapraszamy na Mszę św.!

W środę na nowennie do MB Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za matki z ok. zbliżającego się Dnia Matki.

Wyjazd autokarem do Piaseczna, na świętowanie I Rocznicy Peregrynacji Figury Matki Bożej Piaseckiej w naszej parafii i dekanacie w sobotę o 19.00 sprzed kościoła.
Tam też zostanie poświęcona figura MB Piaseckiej, którą dla naszego kościoła parafialnego wykonał p. Marek Pawelec ze Zblewa. W Piasecznie o 20.30 prowadzić będziemy różaniec i apel maryjny. Nabożeństwo transmitowane będzie przez Radio Głos. Po przyjeździe poświęconą figurę Matki Bożej wprowadzimy do kościoła. Pamiętajmy o świecach!

W przyszłą niedzielę Fundacja Podaruj Mi Życie przed kościołami przeprowadzi zbiórkę pieniężną dla swoich podopiecznych.

Również w przyszłą niedzielę koncert organowy męskiego zespołu wokalnego Vox Intensa z Gdańska. Koncert w naszym kościele parafialnym o 18.00. Zapraszamy na kolejne wydarzenie muzyczne!

Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 20 minut przed ranną i popołudniową Mszą świętą.

Wyjazd młodzieży do Lednicy w sobotę 1 czerwca. Koszt wyjazdu – 70.00 złotych. Zapisy w  Biurze Parafialnym lub u ks. Pawła.

PIESZA PIELGRZYMKA do Wiela wyruszy w piątek 31 maja o 15.00 z kościoła parafialnego.
Więcej szczegółów na plakatach w gablotach kościelnych i w witrynach sklepowych.
Zapraszamy na pątniczy szlak pod opieką ks. Pawła.

Nowy numer Pielgrzyma zechcą prenumeratorzy zechcą odbierać po Mszy św. w zakrystii. Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką przy ołtarzu św. Antoniego. Tam prosimy nabywać również Pielgrzyma, Cuda i łaski, Małego Pielgrzyma  dla dzieci, a w środku kościoła kolejny numer tygodnika Parafianin.

Śpiewamy dla Jana Pawła II z okazji 40. rocz. pierwszej papieskiej pielgrzymki do Polski i 20. rocz. do Pelplina. Na wspólne śpiewanie zapraszamy w niedziele 2 czerwca na Skwer Jana Pawła  II na godz. 18.00.